Спорядження та одяг для походів по Карпатах

Підсумки серпня по походах

Всі наші походи по Карпатах мають середню і низьку складність, і не вимагають якогось спеціального спорядження. Проте, збір рюкзака і вибір одягу мають дуже велике значення: кому охота тягти зайві кілограми або забути вдома щось дуже важливе? А з урахуванням того, що в Карпатських горах часто дощить, з’являються додаткові вимоги до спорядження. У цій статті ви перерахуємо основні речі, які обов’язково треба взяти з собою в похід по Карпатах.

Рюкзак. Беріть туристичний зручний рюкзак об’ємом 65 — 80 літрів. Якщо свого у вас немає, і ви купуєте рюкзак безпосередньо перед поїздкою, спробуйте навантажити його прямо в магазині і перевірити, наскільки зручно буде з ним ходити. Бажано, щоб в рюкзаку була вшита накидка на випадок дощу (rain cover). Якщо немає — варто взяти її окремо.

Намет. Головна вимога — водонепроникність. Намет повинен витримувати хорошу зливу, тому не купуйте дешеві намети в супермаркетах. Вкрай бажано брати двошаровий намет (другий шар — тент). Водонепроникність тенту повинна становити від 2000 мм, основного намету — від 5000 мм. Ці параметри обов’язково повинні вказуватися виробником.

Спальник і каремат. Бажано брати спальний мішок з температурою комфорту 5 градусів. Особливо це актуально для весняних і осінніх походів. Каремат підійде самий звичайний, головне, щоб це був не килимок для йоги 🙂 Дуже рекомендуємо взяти сидушку, зроблену з каремата.

Дуже важливо взяти правильне взуття. Обов’язково розносьте нове взуття перед походом, яким би зручним воно вам відразу не здавалося. У поїздці вам знадобляться похідні черевики або кросівки, а крім того — шльопанці або сандалі для ходьби по табору або в містах. З одягу обов’язково беріть мембранну куртку або вітровку (бажано, водонепроникну), легку сорочку з довгими рукавами (захистить руки від сонця), три футболки (для походів на 6 днів), шорти, легкі штани, фліску або кофту, 6 пар носків. Неодмінно подумайте про головний убір: підійде кепка, бафф або панама.

Необхідне особисте спорядження. Тут важливо взяти налобний ліхтарик — в горах рано темніє і без нього вам не обійтися. Прихопіть сонцезахисний крем і темні окуляри, рушник, пластмасову пляшку на 1,5 — 2 літри, індивідуальну аптечку і предмети особистої гігієни. По можливості беріть трекінгові палки — з ними здорово зменшиться навантаження на колінні суглоби. Ну і звичайно потрібно взяти тарілку і чашку (легкі і не крихкі), ложку, ніж. Документи потрібно пакувати в герметичні водонепроникні пакети. Можливості заряджати телефон і камеру на протязі всього походу не буде, тому подбайте про запасні батарейки або про портативний зарядний пристрій.

  • Інна

    Можлива оренда намета і спальника?

  • Інна

    Можлива оренда намета і спальника?