В Карпатські гори з Україною в серці!

Мій перший в житті похід

Малиш Наталія, Кривий Ріг, 23 роки
Маршрут - Похід по Чорногірському хребту
відгуки про походи по карпатах

Плануючи спільний відпочинок з коханою людиною, в ході бурхливих обговорень виникла у нас ідея піти в піший похід в Карпати... Це рішення далося мені дуже складно, оскільки спортсмен з мене взагалі нікудишній.

А думка про те, що всі шість днів потрібно буде йти по гірській місцевості, нести тяжелезний рюкзак за спиною і спати в холодному наметі мене взагалі вбивала... Але хлопець мене постійно заспокоював, і я відкинула сумніви в сторону...

Промоніторивши простори Інтернету, знайшли ми чудовий Клуб «Походи по Карпатах». На сайті стільки корисної інформації, позитивних відгуків, що всі сумніви зникли. Зіставивши дати походів і дати відпустки, ми зупинилися на маршруті по Чорногірському хребту.

Частково докупивши спорядження, зібравши рюкзаки, взяли квитки в зуби (причому в прямому сенсі) і вирушили в дорогу. Скажу вам відразу, дорога в поїзді - найгірше з того, що було за всю відпустку. Не повторюйте моїх помилок - купуйте квитки заздалегідь;) Ну, не будемо про погане... Перший день був взагалі чудовим. Прибули ми в Івано-Франківськ в чудовому настрої і в очікуванні чогось хорошого. І не даремно! Група виявилася відмінна: вже за кілька хвилин після знайомства ми стали практично сім'єю. А коли ми познайомилися з інструктором, Дімою, я взагалі заспокоїлась і зрозуміла, що похід мені сподобається.

Подолавши перший невеликий підйом, ми зробили обідній привал і розподілили провізію. Трохи відпочивши, ми вирушили в дорогу. Далі було б важко, якби не наша чудова команда. Протягом усього походу ми просто «вмирали» від сміху. Труднощі, що виникали, перекривалися веселими жартами, розповідями з життя, приємними посмішками. А ввечері у нас був чудовий борщ, приготовлений на вогнищі. Після такого забувся і дощ, що раптово нас застав, і круті підйоми, і перші мозолі.

У наступні дні погода нас дуже засмутила. Чотири дні ми йшли в повному тумані, постійно йшов дощ, було дуже холодно і дув сильний вітер в обличчя. У такі дні починаєш усвідомлювати, які цінності дійсно важливі в житті. Як важливий просто сухий притулок з дахом над головою, коли ти цілий день йдеш промоклим до ниточки. Як важлива хороша компанія поруч і підтримка, коли доводиться долати свої страхи і знаходити сили, щоб йти далі. В горах не потрібен ні Інтернет, ні телевізор, ні комп'ютер з безліччю ігор. Тільки їжа, вода і сухий спальник.

Наш маршрут був дуже насиченим. Ми подолали вершини Говерли і Чорної Гори. Відвідали легендарну покинуту обсерваторію. Були практично на вершині Петроса (піднятися туди нам завадила раптова гроза). Бачили красу високогірних озер Несамовитого і Бребенескул. А вечорами, коли закінчувався дощ, нам відкривалися пречудові види на гірські простори Карпат. Хлопці, повірте, те, що ви бачили на картинках і фотографіях, ні в якому разі не може зрівнятися з тим, що ми бачили наживо. Цей аромат польових трав після дощу, ці гірські вершини в тумані, ці величезні яскраві зірки...

Збираючись у похід, не сподівайтеся, що буде просто. Особисто було дуже важко долати як круті підйоми, які були кожного дня, так і не менш круті спуски в останні дні. Особливо після дощу було дуже слизько. Якщо ще сумніваєтеся щодо треккінгових палиць, відповідь одна - брати! Мене рятувала від серйозних травм колін дерев'яна палиця, подарована мені на початку походу дівчиною, яка закінчувала свій похід. За що їй величезна подяка.

Нагородою за мої зусилля, крім усього іншого, був дуже смачний банош на вечерю. Це традиційне гуцульське блюдо: кукурудзяна каша, зварена на вершках і сметані з додаванням бринзи. Нам його люб'язно приготував Вуйко Іван, якого ми зустріли на своєму шляху. Ще він розповів і показав нам, як готується справжній карпатський сир. Було дуже цікаво побачити казан, в якому готується сир вже більше ста років.

На закінчення я хочу висловити величезну подяку всім учасникам походу: інструкторові Дімі - ти кращий, а так само Паші, Анатолію, Женє, Вікє, Наталці, Денису з Катею, Ірі, Сергієві і звичайно ж своєму коханому хлопцеві - Дмитрику. Сподіваюся, що це не останній наш спільний похід. Без вас я б не полюбила гори так, як люблю їх зараз! Велике вам дякую!

відгуки про походи по карпатах

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>