В Карпатські гори з Україною в серці!

Поверніть нас назад!

Загрібаєв Дмитро, Кривий Ріг , 29 років
Маршрут - Похід по Чорногірському хребту
відгуки про походи по карпатах

Ось нарешті розібрався з накопиченими справами і знайшов час для головного - написання відгуку про похід в Карпати. Напишу чесно: мандрівник я недосвідчений, і проходити велику відстань з величезним рюкзаком раніше не доводилося. Втім, завжди тягнуло це зробити.

У перше з Карпатськими горами познайомився у 2009 році. І з того часу дах зірвало. У 2012 році зійшов на Говерлу. Але цього всього було недостатньо. І ось, у 2015 році, захотілося більше пригод, видів, свободи і свіжого повітря. Тим більше, що поруч зі мною з'явився чоловік, якому я повинен був все це показати.

З початку літа я знайшов розклад проведення заходів одного турклубу. Як же він розчарував, коли з якихось незрозумілих причин скасували похід. Тоді, шерстячи інтернет, ми і наткнулися на Клуб «Походи по Карпатах». Зараз трохи похвалю хлопців: відмінний сайт, на якому все зрозуміло, молоді, енергійні працівники, система знижок. І те, що в похід багато всього включено, за відносно невеликі гроші, а також те, що кожен клієнт на вагу золота, не змусило довго вагатися, що нам по дорозі саме з ними.

І так, чому ж Чорногірський хребет? Та тому, що там найвищі гори в Україні. Всі 6 двохтисячників. І це реальний спосіб перевірити себе.

Купивши найнеобхідніше спорядження (рюкзаки, взуття, спальники), ми вирушили назустріч пригодам. Скажу відразу, дістатися з Кривого Рогу до Івано-Франківська - це вже пригода. Тому, якщо хочете подорожувати в поїзді комфортно, купуйте квитки заздалегідь, щоб не бути швейцаром біля туалету або сичем на верхній полиці. Подолавши 800 км, ми прибули до Франківська.

На наступний ранок ми зустрілися зі своєю групою на вокзалі. Відчуття, як перший раз в перший клас. Виявилося, що нас 6 хлопців, 6 дівчат. Інструктора ще не було, але ми вже роззнайомились. Здавалося, що з цими людьми ми пройшли вже багато походів.

Перший день. Запам'яталися вертикальні підйоми, навантажені рюкзаки і величезне навантаження на ноги. Ми охрестили нашу групу «Хребет», тому що Чорногірський, ну і тому, що на хребті доводилося волочити рюкзак. Кожен день до назви додавали приставку, що характеризує стан групи. Перший день - це був «Голодний хребет», так як після довгого переїзду всім хотілося їсти. Тоді ще мало розуміли: організм, мозок протестують проти великих навантажень і експлуатації. Але в підсумку ти себе ламаєш і потихеньку звикаєш до всього. Як нагорода - ввечері гарячий борщ і посиденьки біля багаття, жарти, анекдоти та страшні історії про чорного альпініста. Саме тут ми роззнайомились і пізнали один одного краще.

День другий - «Мокрий хребет». Назва говорить за себе. Весь день нас поливав дощ. А ще був спуск, під час якого, я думаю, кожен проклинав себе і інструктора за те, що взагалі пішли в цей похід. Коли ми прийшли до притулку під Говерлою, мокрі і брудні, хтось сказав «ніколи не думав, що радітиму простому даху над головою».

Третій день ми назвали «Вогненний хребет», незважаючи на те, що з ранку все ще поливав дощ, а після обіду ми йшли в непроглядному тумані. У цей день ми піднялися на Говерлу, випили там по чашці гарячої кави з шоколадом на вершині висотою в 2061 м. Заспівали гімн. Дивно те, що на третій день ти практично забуваєш, що у тебе на спині знаходиться рюкзак. Він ніби приростає до спини. Ночували на озері Несамовите. Вітер був такий, що видував вміст з ложок і тарілок…

Довелося постаратися, щоб розвести вогонь, оскільки з дровами в тому місці дуже велика проблема. Ми спалили частину моєї палиці, і завдяки цьому розпалили вогонь, на якому просушували взуття.

Протягом всього маршруту нас веселили 2 людини - це Толік і Саша. Цим хлопцям треба йти в шоу-бізнес. Що не фраза, то жарт. На Несамовитому вночі стовпчик термометра опустився до +4, і дув сильний вітер. «Лежимо отут як картопля, брезентом накрита», - мовив Толік. І всі 5 наметів залились сміхом.

Четвертий день - «Мерзлий хребет». Мряка і дощ більше нікого не лякали. Йшли довго, періодично робили перекуси в старих окопах, ховаючись від вітру. Туман покривав все, і, крім ніг того, хто попереду, не було видно нічого. Раптом на секунду туман зник, і ми побачили 3-х коней, які спостерігали за нами. Всі завмерли. Це було схоже на казкову картину. Також справили сильне враження хрести, які іноді зустрічалися уздовж маршруту як нагадування, що гори - це не жарт.

Увечері ми були під Чорною горою. Тут було ще холодніше і сиріше, ніж на Несамовитому. І з багаттям ми провозилися більше години. Незважаючи на те, що кожен день призначалися чергові, всю роботу група робила разом. Дівчата справлялися з кухнею, а хлопці займалися дровами, вогнем і водою.

П'ятий день походу був дуже насиченим. Вранці ми піднялися на вершину Чорної гори до обсерваторії. Вітер - я такого вітру не бачив ніколи. Він просто розривав одяг. Здавалося, якщо підстрибнути, то можна полетіти до Польщі. Тривале навантаження на ноги дало знати про себе. Спустившись в табір, почало боліти коліно, як виявилося, не в мене одного. У хід пішли припасені еластичні бинти і наколінники. Годині о 11 ми пришкандибали до скелястої гори Вухатий Камінь. Трохи помилувавшись видами, ми почали спуск. Незважаючи на те, що спуск був важким, і половина групи була, як то кажуть, на одній нозі, ніхто навіть і не муркнув. По дорозі ми напали на малинник. Яка ж смачна там малина!

У міру того, як ми спускалися, температура піднімалася. Також підвищувалося і почуття того, що скоро все це закінчиться, і від того всім ставало трохи сумно. Годині о 5-тій, пройшовши водоспади і ліс, ми вийшли на полонину Смотрич або, як ми назвали її, «Долину кізяків». Корови постаралися так, що рюкзак не було куди поставити. Але це компенсувало ясне небо, прекрасний пейзаж, тепла погода і добрі товариші поруч.

Спустившись трохи нижче, ми стали табором на ночівлю. Ця ночівля була як нагорода за наші пригоди: тепла, без вітру і дощу. Хоча за час походу ми навіть не звертали на них увагу. Як сказав Дімон, наш інструктор, «Немає поганої погоди, є поганий одяг».

Вранці ми прокинулися, як завжди зробили ранкові ритуали (вмилися, поїли, склалися) і продовжили спуск. Він був недовгим. Ближче до першої години ми спустилися до села Дземброня.

На цьому похід закінчився. Ех, як же хотілося розвернутися і піти назад в гори. Занурившись в бус, ми їхали і милувалися краєвидами з вікна, які залишаться в пам'яті назавжди.

Що таке гори? Це новий погляд на прості речі. Це свобода. Це можливість побачити себе зсередини. Ну, а якщо ви відправилися в гори зі своєю другою половинкою, ще й прекрасна можливість перевірити ваші відносини. Чи підемо ми ще в похід в гори? Ну звичайно ж так! Спасибі «Походам по Карпатах» за те, що відкрили нам світ туризму. І спасибі всім хлопцям, з якими мокли, мерзли і ділили хліб протягом 6 днів. Це було круто!!! Ходіть в походи! Не пошкодуєте!

відгуки про походи по карпатах