В Карпатські гори з Україною в серці!

Шлях до себе

Аня Шевченко, Черкаси, 19 років
Маршрут - Похід по Чорногірському хребту
відгуки про походи по карпатах

Якщо хтось шукає спосіб покинути свій маленький світ, свою зону комфорту, то походи - це самий чудовий спосіб. Вони загартовують дух, дисциплінують, розкривають людину. На вокзалі ти зустрічаєш незнайомих тобі людей, а через пару днів вони для тебе вже сім'я. Як тільки щось трапляється, всі відразу кидаються допомагати, тут не залишать в біді ніколи. Коли йшла перший раз в похід, дуже боялася всього. А тепер чекаю з нетерпінням. Коли йдеш ось так по лісі з рюкзаком, відчуваєш себе неймовірно вільним, на другий день походу здається, що того життя в стінах квартири як і не бувало, ніби все наснилося, і немає ніяких проблем, і турбот, є тільки ти, рюкзак і група людей, яких ти вже встиг полюбити.

Так сталося і цього разу. Цього літа я ходила на 10 днів з маленькою групкою, що складається з мене, трьох чудових хлопців і інструктора. Маршруту я заздалегідь не знала, але коли оголосили весь список, я дуже зраділа, адже я побачу все, що так хотілося! Чи то завдяки моїм бажанням, чи то чи надіями хлопців, але погода підлаштувалася під нас дуже вдало.

У перший день ми ночували в Квасах, щоб відпочити, набратися сил і попити мінеральної води. На другий день почали набирати висоту, зупинилися на "лопухах". Краса невимовна там, вид на г. Близницю і Драгобрад, ну і звичайно ж чарівний захід. На ранок разом з сонечком поспішили на Петрос, по дорозі клювали чорницю, часто зупинялися, то шнурки, то жарко, то не було сил.

Винагородою стала дивовижна панорама на вершині, так як погода була сонячна, ніякого туману, ніякого дощу. Вуаля - ось тобі фотографія на тлі вершини України. Людям, що сидять в їх чотирьох стінах, таке навіть і не снилося. Наступна панорама була не гірше. Коли ми спустилися і стали на ночівлю, з одного боку спостерігали Петрос, а з іншого - Говерлу, і все це серед зелених ялинок і моря чорниці. На пару днів все затягнуло густим туманом, довелося перечекати. Цей час ми провели з користю. Помилися, набралися сил. Пили молоко з кошари поруч, на закуску було полуничне варення. На другий день очікувань сиділи біля вогнища, співали пісні, просто так, без гітари, хто що знає.

Негода пройшла, і на наступний ранок ми сухі і чисті пішли на Говерлу. Панорами з вершини побачити не вдалося через туман, але все-одно всі були задоволені. Кілька груп, як і ми, після спуску прямували до озера. Ми не змагалися "хто швидше", але було забавно. Коли ми обходили гору, інша група видиралася наверх, а потім наступну гору вони обійшли, а ми чогось не знайшли такої стежки. Загалом, в результаті всі дісталися до озера вчасно і стали переможцями, адже озеро Несамовите - це ще одна популярна стоянка. Часу насолоджуватися особливо не було, поїли і відразу спати, місцевість вечорами холодна, а вранці рано вставати - нас чекає найважчий день.

О 10.00 стартували, погода була чудова, все гори, як на долонях. З правого боку від стежки ми насолоджувалися видом на вершину Гутин-Томнатик і озеро Бребенескул. Не зменшуючи темпу, ми піднялися на г. Бребенескул - другу за висотою вершину України. Далі по шляху ми спостерігали вершину Смотрич, над нею зависла величезна чорна хмара і замок на вершині в обіймах цієї хмари реально вселяв страх, як у фільмах жахів. Так потихеньку ми дісталися до останньої за планом вершини - Чорної гори, або Піп Іван, кому як подобається. Побродивши по залишкам старої обсерваторії, ми зустріли літніх жінок, у яких, як виявилося тренінг в горах під назвою "Шлях до себе". Ми задумалися, може у нас теж тренінг?

Сил вже не залишалося, але ж попереду ще довгий і дуже крутий спуск. Ноги тремтять, спина болить, а десь там попереду чекає стоянка з джерелом, річкою і галявинкою. Було дуже важко, але хлопці підтримували мене, і я йшла, адже вибору не було. І ось, через 9 годин і 20 хвилин ми на стоянці. З пів години, лежачи на рюкзаку, я не могла поворухнеться. В думках було одне, я зробила це, я дійшла, я пройшла 23 км за день, які до біса тренінги?

І ось він - заслужений відпочинок! На наступний день ми знову повернулися в Кваси. Там зустріли земляків і приєдналися до їхнього табору. Відпочивали, їли, спали, загоряли на сонечку, що ще треба? В останній день була банька, посвята в туристи і приємний вечір у величезній компанії хлопців з великим вогнищем і піснями під гітару. А до обіду наступного дня від табору не залишилося ні сліду. Немов нас там і не було. Не хотілося їхати. Залишилися приємні і веселі спогади.

Зараз, сидячи вдома в теплі і затишку, я сильно заздрю тій дівчині, яка після того крутого спуску довго не могла прийти в себе. Величезне спасибі хлопцям, які мене підтримували і були зі мною поруч!

відгуки про походи по карпатах

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>