Який похід по Карпатах обрати?

Походні плани на осінь

Якщо ви ознайомилися з описом маршрутів, які пропонує наш клуб, але досі вагаєтесь, що ж вибрати, наша стаття вам допоможе. В ній ми зробимо короткий огляд всіх маршрутів і спробуємо визначити, який похід вам підійде найбільше.

Всі наші походи проходять по красивих і мальовничих місцях українських Карпат, тому важко однозначно сказати, який маршрут найкрасивіший. Це буде залежати від ваших уподобань. Тому постараємося виділити інші фактори, що впливають на вибір походу. Дуже велике значення має складність маршруту. Майже всі наші подорожі мають середню складність і підійдуть для будь-якої здорової людини. Але легкої прогулянки не варто очікувати. На підйомах доведеться добряче попотіти.

Тому, якщо ви сумніваєтеся в своїй фізичній формі, або просто не хочете сильно напружуватися, то вам варто вибрати один з трьох маршрутів, що мають низьку складність. Це Сходження на Говерлу та Петрос, Похід по Карпатам для дітей та батьків і Чорнична Боржава та водоспад Шипіт. Перші 2 маршруту — триденні. За цей час ви просто не встигнете сильно втомитися. Зверніть увагу, що незважаючи на легкість і коротку тривалість, під час Сходження на Говерлу та Петрос ви зможете підкорити першу і четверту по висоті гори України! Саме в цей маршрут ми радимо відправитися новачкам, які, тим не менш, хочуть повною мірою відчути красу і характер Карпатських гір. Назва другого з названих маршрутівПохід по Карпатам для дітей та батьківговорить сама за себе. Це оптимальне рішення, якщо ви подорожуєте всією сім’єю і хочете з дитинства привчати своє чадо до активного способу життя. До того ж, це найлегший похід, тут не потрібно буде багато ходити з важким рюкзаком, значну частину часу ми будемо проводити в таборі. Чорнична Боржава та водоспад Шипіт вже довший (6 днів), але так само має низьку складність і не передбачає різких перепадів висот на маршруті. Проте, саме в цьому поході ви зможете подивитися на найкрасивіший водоспад карпатських гір — Шипіт.

Решта п’ять маршрутів мають середню складність. При виборі з них варто відштовхуватися тільки від опису місць і зручності дат того чи іншого походу. Варто зауважити, що найпопулярніший маршрут — Похід по Чорногірському хребту. Він проходить по найвищому гірському хребту України і включає підкорення всіх найвищих вершин. Але не завжди з самої вісокої гори відкривається найбільш мальовничий вид. Дуже часто на такій висоті панує неприємна погода — туман, дощ і сильний вітер. Тому є ризик, що з Говерли взагалі нічого не буде видно. З оглядкою на це варто звернути увагу на інші маршрути. Наприклад, в Поході по Марморосам група йде по гірському хребту, з якого з одного боку відкривається чудовий пейзаж на той самий Чорногірський хребет, а з іншого — на румунські Карпати, які, між іншим, суттєво вищі!

Ще два маршрута в тій чи іншій мірі проходять по найбільш таємничому і незайманому куточку Карпат — Горганам. Похід дикими Горганами повністю присвячений цьому хребту. А Похід по Свидівцю та Горганах — більш різноманітний. Тут кам’яним уступам Горган буде приділена лише половина часу. Інша частина походу пройде по більш пологому і привітному Свидівцю. Який з цих двох варіантів цікавіше — вирішувати тільки вам.

І останній наш маршрутТуристичний похід водоспадами Карпат. Тут група зможе оцінити велич найбільш популярних водоспадів українських Карпат.

Читайте докладний опис маршрутів, дивіться на дати, і ви обов’язково зробите правильний вибір!